Rusko víza

Rusko je zcela jistě neobyčejnou zemí, která nabízí mnoho možností. Zahraniční zájemci o návštěvu této země se ale musí potýkat s nepříjemnou povinností – vyřizováním víza. Víza jako taková se vydávají pouze na konzulátech. Záleží tedy, z jaké země pochází turista, který chce Rusko navštívit. Pokud žijete v České republice, pak se vydejte do Prahy, kde si můžete každý pracovní den podat dopředu vyplněnou žádost o ruské vízum. Dále máte možnost podat si žádost každé pondělí, ve středu nebo v pátek a to na konzulátech v Karlových Varech nebo v Brně. Na všechny tři místa se dostavujte v ranních hodinách. Víza se udělují do čtrnácti dnů, ale ani pak ještě nemůžete Rusko navštívit. Dalším důležitým dokumentem vedle  Rusko víza je cestovní pas, bez kterého vízum nezískáte. Víza se razí přímo do pasu, který musí být platný. Neméně důležitá je i třeba pozvánka. Rusko na své území nevpustí nikoho, kdo ji nemá. Získáte ji od známého v Rusku, od spřátelené firmy (v tomto případě se jedná o tak zvané business vízum) nebo si ji objednejte u některé z agentur, které najdete na internetu. Orientační cena je pět set korun. Cena víza je asi tisíc korun.

Existují různé typy víza. Rusko víza vydává služební, turistické nebo tranzitní. Nejkratší doba, po kterou bude vízum platné, se pohybuje kolem měsíce a nejdéle můžete vízum získat asi na rok. Záleží ještě i na počtu vstupů a výstupů do země a zpět. Za tyto položky se připlácí, pokud si necháte vízum vyřídit od specializované společnosti. Nicméně, i tato varianta získání Rusko víza není špatná, protože Vám u ní odpadá stres z obíhání úřadů a také ušetříte spousty času. Poslední položkou, kterou po Vás Rusko při vstupu do země bude vyžadovat, bude zdravotní pojištění. Toto si vyřídíte na některé z poboček příslušné pojišťovny, kde pouze upřesníte detaily.

Vyřizování víza ale není natolik „neproveditelnou“ záležitostí, aby se nedalo realizovat. Odměnou Vám bude nejeden nevšední zážitek spojený s cestou i návštěvou této nevšední země. Neváhejte tedy, Rusko čeká.