Cesta přes Rusko

Možná, že je tento článek pro mnohé z Vás bezpředmětný a naprosto samozřejmý, ovšem mě tato neznalost málem stála pořádný průšvih a proto bych se o tuto zkušenost chtěla podělit. Konkrétně se jedná o Rusko a tedy hlavně vízum do této oblasti. Ještě přesněji tranzitní vízum, které slouží pouze pro přesun přes Rusko. Výjimky jsou na některých letištích jako například na letišti Šeremetěvo, ovšem za předpokladu, že neopustíte tranzitní prostor, Rusko vízum nepotřebujete!

Možná se teď někteří z vás smějí, ale mě podobný článek ušetřil mnoho trápení a Rusko vízum se mohlo stát mým černým snem. Pokud jste tedy taky jeden z těch, kteří potřebují pouze přejet, nemusíte vůbec začít panikařit a přeplánovat cestu někudy jinudy, což mě napadlo jako první vynechat Rusko z cesty, jelikož jsem už tak měla spoustu starostí s jedním vízem– natož tak dvě víza! Vyřízení tohoto víza je však jednodušší než by se mohlo zdát, obzvlášť pak když se svěříte do rukou odborníků. Což bych ovšem vřele doporučila, obzvláště u tohoto druhu víza. Může se totiž klidně stát, že po konzultaci s vyškoleným personálem zjistíte, že vízum do Ruska ani nepotřebujete, jelikož Rusko umožňuje počkat v tzv. tranzitním prostoru. Pokud ho potřebovat přece jen budete, pomohou Vám s celým zařizováním agentury, možná bych to spíš nazvala, že to přímo udělají za Vás. Jelikož od Vás je potřeba pouze dodat potřebné podklady, které Rusko žádá, jako cestovní pas, fotografii v pasovém formátu, vyplněný formulář a cestovní pojištění. Dále už musíte mít vyřízené vízum do daného státu, kam cestujete, ovšem ideálně vízum budete vyřizovat naráz u jedné společnosti jak pro Rusko, tak i pro zemi, kam cestujete. A na základě víza uděleného do Vámi vybrané třetí země pak Rusko vystavuje vízum na své území. Tranzitní vízum má platnost dle konzulátu zpravidla však 3-10 dní a platí pro dva vstupy – jeden při cestě tam a druhý při cestě zpět.

Pokud si nejste jistí, zda vízum do Ruska potřebujete nebo ne, neváhejte to zkonzultovat s kvalifikovanými lidmi, kteří se o Rusko zajímají, protože ten pocit jistoty že máte vše v pořádku, za to stojí! Já už bych rozhodně při další cestě přes Rusko neváhala.