Ruské vízové centrum

 

Pokud jste byli postaveni před hotovou věc a tou je vycestování do Ruska, nemusíte se obávat. Pokud nevíte čím začít a neradi byste udělali chybu, pak je nejlepší začít u kompletování vlastních dokumentů. Zkontrolujte si platnost zejména cestovního pasu. Dále už se můžete rozhodnout, zda si budete vízum vyřizovat na vlastní pěst nebo zkusíte oslovit specialisty, například vízové centrum.

Vízové centrum a jeho činnost Vám může výrazně usnadnit vzniklou situaci. Pokud Vám tedy nevadí připlatit si za vyřízení víza, pak neváhejte a oslovte vízové centrum.

Vízové centrum nejprve shromáždí potřebné dokumenty. Bude od Vás potřebovat zejména předvyplněnou žádost o ruské vízum, platný pas a pojištění (uznatelné na území Ruska) s čitelnou kopií obou dokumentů. Dále musíte doložit pozvání (pokud jedete pracovně, musí být pozvání vystaveno od zaměstnavatele) a také aktuální fotografii. Dále může vízové centrum požadovat potvrzení o negativním výsledku testu HIV. Pokud nejste občanem České republiky, ale jiné vybrané země, pak se na Vás mohou vztahovat další požadavky na dodatečné dokumenty.

Po kompletaci všech podkladů odevzdá vízové centrum dokumenty konzulátu (nejčastěji v Praze) a čekána vyřízení. Konzulát bude požadovat za vyřízení přibližně tisícikorunu a vízové centrum si za své zprostředkování vezme zhruba 700 Kč. Pokud budete požadovat expresní vízum, pak si připlatíte jednou tolik, ale pouze u konzulárního poplatku. Poplatek, který si bere vízové centrum, by měl zůstat stejný.

Na druhou stranu vízové centrum neručí za úspěšně vystavené vízum a poplatek pro něj je nevratný. I tak má vízové centrum mnoho výhod a tím je specializace a zkušenosti v oboru nebo doplňkové služby. Vízové centrum je dobrou volbou pokud nemůžete nebo nechcete vízum vyřizovat samostatně.